“Je hebt niks te verliezen”

Zolang je nog drinkt lijkt een leven zonder alcohol vaak echt compleet onmogelijk, maar gek genoeg blijkt dat achteraf gelukkig dus echt niet zo te zijn. Volgens mij is dat gewoon de verslaving/gewenning die dan onbewust keihard tegen je aan het schreeuwen is dat je hem echt niet in de steek moet laten. Maar zoals de schrijfster van deze week het zo mooi zegt: je hebt niks te verliezen! Alleen maar te winnen. Dus ga ervoor! Of laat je anders op zijn minst even inspireren door het leuke ervaringsverhaal van deze week:

 

Wat doe je in het dagelijks leven?
Ik ben 35 jaar en moeder van twee jongens van 5 en 6 jaar. Daarnaast doe ik veel vrijwilligerswerk voor school en een vriendin, en we zijn ons droomhuis aan het bouwen. We houden van het bourgondische leven en gaan graag op vakantie. Voor mij is dit allemaal dus alcoholvrij, wat wel even schakelen was/is voor de hele familie en vrienden.

Wat dronk je vooral en hoe veel/vaak?
Wijn en (speciaal) bier. Ik probeerde het te beperken tot het “weekend” – dus vrijdag, zaterdag en zondag. Maar als er een gelegenheid was waarvan ik vond dat er gedronken mocht worden, dan was doordeweeks drinken geen probleem. Het liefst startte ik met een bubbel (cava, champagne) of biertje, daarna ging ik over op witte wijn en om het af te toppen met rode wijn. Het was in ieder geval nooit genoeg, en 1 glas bleef het nooit bij – eerder 1 fles.

Hoe lang ben je inmiddels gestopt met alcohol?
Vandaag precies 9 maanden niet gedronken.

Was dit je eerste poging?
Nee, ik heb al eerder 5 maanden niet gedronken. Maar heel langzaam sloop hetzelfde gedrag van te veel en te vaak drinken er weer in.

Wat hield je tegen om eerder te stoppen met alcohol?
Het klinkt zo definitief om te zeggen: “Ik stop met alcohol drinken.” Alsof je leven voorbij is. Wij houden als gezin/familie erg van de horeca, en daar wordt nu eenmaal gedronken. Ik dacht dat ik het niet meer leuk zou vinden om uit eten te gaan zonder wijn, maar gelukkig geniet ik nog steeds van uit eten gaan – ook zonder alcohol.

Waardoor heb je uiteindelijk de knop omgegooid en toch besloten te stoppen?
Ik wil een goed voorbeeld zijn voor mijn kinderen en een leuke partner zijn. Een gezonde manier laten zien van omgaan met alcohol, en dat kan ik niet. Dus dan maar de knoop doorhakken en helemaal geen alcohol drinken.

Wat heb je tot nu toe als de grootste voordelen ervaren?
Er gewoon weer zijn voor mijn kinderen. Natuurlijk ben ik vaak nog steeds moe, maar niet meer door de alcohol van de avond daarvoor. Ik voel me fit, helder, scherp, en ik ben een paar kilootjes lichter.

En wat mis je het meest?
Samen met mijn partner naar een goed restaurant gaan en genieten van een lekkere wijn.

En dan: wat mis je het minst van alcohol?
Te vaak niet meer weten hoe het eind van de avond is verlopen. Hoe ik in bed ben gekomen, wat ik gezegd heb. De controle verliezen over je eigen lichaam. Het brak zijn de volgende dag. Moet ik nog even doorgaan?

Wat doe je als je het even moeilijk hebt en toch weer wilt drinken?
Eten. 😉 Nee, ik spreek het direct uit als ik het moeilijk heb. Of ik loop er van weg en maak een ommetje.

Wat drink je als alternatief nu je geen alcohol meer drinkt?
Koffie, thee, bruiswater, gingerbeer. In een restaurant neem ik vaak een alcoholvrije cocktail.

Hoe ben je van plan om in de toekomst met alcohol om te gaan?
Niet! Ik weet dat ik geen 1 glas kan drinken, dus dan is het de beste keuze om dat 1e glas ook niet te nemen.

Heb je nog tips of advies voor mensen die ook willen stoppen met alcohol?
Luister naar podcasts, lees boeken, vind afleiding, en verzamel mensen om je heen die ook niet drinken of minimaal drinken.

Tenslotte: wat wil je zeggen tegen iedereen die nu nog twijfelt of ze wel moeten stoppen met drank of niet?
VRIJHEID! Je krijgt er echt zoveel vrijheid voor terug. Twijfel niet, maar probeer het gewoon – je hebt niks te verliezen.

 

En zo is dat maar net! Zo gek, als je nog twijfelt of je wel moet stoppen lijkt het soms inderdaad alsof je echt ontiegelijk veel in gaat leveren, maar hoe verder alcohol uit je systeem zakt, hoe meer je in gaat zien dat dat in werkelijkheid eigenlijk echt helemaal niet zo was. Wat altijd onlosmakelijk aan alcohol verbonden leek, kan ook echt wel leuk zijn zonder een verslavend middel erbij. En dan krijg je er ook nog eens allemaal andere voordelen bij, zoals meer energie, tijd en liefde. Hoe leuk is dat? Nee hoor, ik wil nooit meer terug, en jouw verhaal doet mij dat weer eens extra realiseren. Dankjewel daarvoor!

En heel erg bedankt voor het delen van je verhaal! Mocht iemand anders na het lezen hiervan nu ook eens zijn of haar ervaringen over stoppen met alcohol met ons willen delen: heel graag! Als je op deze pagina even je email achterlaat neem ik vervolgens zo snel mogelijk contact met je op.

Fijn weekend allemaal!

One Response

  1. Jan Willem December 8, 2024

Leave a Reply