Een van mijn grootste angsten toen ik ging stoppen met alcohol, was dat ik dan nooit meer lekker een biertje zou kunnen drinken in de zon. Nu we al weken prachtig weer hebben, is die angst gelukkig compleet ongegrond gebleken. Goed, het was dan niet het helemaal het ouderwetse lekker-zuipen-in-de-zon-idee, maar ik heb minstens net zo genoten van mijn 0.0 bij de ondergaande zon op het strand. Het is anders, maar zeker niet minder lekker. Het enige dat je even moet vinden is het alcoholvrije alternatief dat bij je past.
Voor mij is alcoholvrij bier een heerlijk alternatief gebleken, en als dat na 2 jaar eenmaal de plek van echt bier heeft ingenomen pluk je daar alleen maar de vruchten van. Zo heb ik bijvoorbeeld nooit meer last van die vervloekte middagkaters als je iets te vroeg begon te borrelen in de zon. Sterker nog: als ik wil kan ik zonder schaamte ‘s ochtendsvroeg mijn eerste alcoholvrije biertje opentrekken. Iets wat ik met echt bier vaak zat had gewild, maar door een combinatie van gezond verstand en sociale/maatschappelijke druk toch maar niet deed (tenzij het Koninginnedag was of ik die dag naar een festival ging).
Het belangrijkste vind ik misschien nog wel dat ik vandaag de dag gelukkig nog net zo goed kan genieten van een alcoholvrij biertje bij een haring in de zon, als vroeger met een echt biertje. En daar ben ik heel erg blij om. De combinatie van haring, bier en zon is namelijk goud en als ik die zonder alcohol in mijn leven kan houden ga ik daar veel plezier aan beleven.
En dat is alleen nog maar één alternatief drankje, er zijn nog zo veel meer lekkere drankjes om mee te borrelen in de zon zonder dat het gelijk naar je hoofd gaat stijgen. Wat dacht je van:
- spa
- ginger ale of ginger beer (mijn favoriet: Bundaberg)
- limonade met ijs
- gewoon frisdrank
- een cocktail zonder alcohol
- smoothies en shakes
- etc.
Het is vooral even wennen om te borrelen zonder alcohol, maar geloof me: het kan. Echt! Het duurt een tijd om van de gewenning af te komen, maar als je automatische associatie van de zon met alcohol eenmaal versleten is, kan je echt weer ouderwets genieten hoor. Dat beloof ik!
Ouderwets, maar wel met de moderne voordelen van alcoholvrijheid. Hoe relaxed is dat!
Lijkt me heerlijk om zover te komen dat een AV drankje net zoveel plezier geeft in het zonnetje als een A drankje. Fijn te lezen dat het mogelijk is!!
Absoluut! Het duurt even hoor (als in misschien wel een jaar of 2), maar ik geniet nu net zo hard van een Heineken 0.0 op een terras of in de kroeg als van een ‘echte’. En deze uitspraak zou ik nooit van mezelf hebben geloofd toen ik nog dronk 😉
Ik hoop dat ik dat ook ga kunnen…die alcohol vrije bieren en wijnen vind ik echt niet te drinken en wat is nou lekkerder dan een wit wijntje of biertje in de zon? Ooohh hoop echt dat ik dit volhoud
Natuurlijk kan jij dat ook! Probeer vooral te denken aan de voordelen van stoppen en de nadelen van drinken als je het even zwaar krijgt. Dat moment gaat vanzelf voorbij. En hoe langer je stopt, hoe makkelijker het wordt. Beloofd!